چرا قلب شکسته نماد عشق است.... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

قلب شکسته --- عکس با کیفیت از قلب شکسته و مجروح

  کمتر کسی شاید راز این قلب تیر خورده را بداند. لااقل من در اینترنت هر چه گشتم نه به فارسی و نه به انگلیسی در این زمینه چیزی ندیدم.
در نتیجه خودم می‌نویسمش تا هر کسی دنبال معنایش گشت، جوابش را اینجا پیدا کندمژه


 

به باور یونانیان باستان هر پدیده ای یک خدایی داشت. همه خدایان هم یک خدا یا پادشاه بزرگ داشتند که اسمش زئوس بود. یک شب به مناسبتی زئوس همه خدایان را به جشنی در معبد کوه المپ دعوت کرده بود.

دیوانگی و جنون هم خدایی داشت بنام مانیا. مانیا چون خودش خدای دیوانگی بود طبیعتا عقل درست و حسابی هم نداشت و بیش از حد شراب خورده بود. دیوانه باشی، مست هم شده باشی. چه شوددددد!!!!!

خدایان از هر دری سخنی می‌گفتند تا اینکه نوبت به آفریدیته رسید که خدای عشق بود. حرف‌های خدای عشق به مذاق خدای جنون خوش نیامد و این دیوانه عالم ناگهان تیری را در کمانش گذاشت و از آنسوی مجلس به سمت خدای عشق پرتاب کرد. تیر خدای جنون به چشم خدای عشق خورد و عشق را کور کرد.

هیاهویی در مجلس در گرفت و خدایان خواستار مجازات خدای جنون شدند. زئوس خدای خدایان مدتی اندیشه کرد و بعد به عنوان مجازات این عمل، دستور داد که چون خدای دیوانگی چشم خدای عشق را کور کرده است، پس خودش هم باید تا ابد عصا کش خدای عشق شود. از آن زمان به بعد عشق هر کجا می‌خواهد برود جنون دستش را می‌گیرد و راهنمایی‌اش می‌کند.

به همین دلیل است که می‌گویند: عشق کور است و عاشق دیوانه و مجنون می‌شود. پس تیر و قلب و نقش این دل تیر خورده ای که می‌بینید ریشه در اسطوره های یونان باستان دارد.
بعدها رومیان باستان آیین و اسطوره های یونانیان را پذیرفتند و تنها نام خدایانشان را عوض کردند. در افسانه‌های روم باستان زئوس را ژوپیتر، خدای جنون را ارا و خدای عشق را ونوس می‌نامیدند.
در نتیجه به باور آنها ارای دیوانه چشم ونوس زیبا را کور کرد.
قلبعشق واقعا جنون است اما اگر دو طرفه و واقعی باشد لذتی دارد که مپرس. ولی عشق یکطرفه انسان را پریشان و خوار و حقیر می‌کند.قلب ..../ شاد شاد شاد باشیییییییییییییید..../ احمد

/ 28 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صبا

سلام با تبادل لینک موافقید؟

ادی

سلام حوصله هیچ چیزی را ندارم خیلی دلم گرفته فکر کنم گم شده ام دنبال یک چراغ می گردم. در به در شده ام زیبایی معنایش را برایم باخته قلبم شکسته همه چیز در حال گذشتن است همه در حال فرار ازخودشان هستند ترسیده اند از بیهودگی روزانه و دست پاچگی شبانه میخواهم نفسی تازه کنم بگویم بخندم بنویسم نفس بکشم همین مطالب تان جالب بودند ولی حیف که حسش الان به دردم نمی خورد. سربلند و سرو قامت باشید.

سارا

سلام، مطلبت خیلی قشنگ بود[قلب] مطالب ههای جالبی میزاری موفق باشی با آرزوی بهترین هاااااااااا![گل]

آناهیتا

شکسپیر : طوری نیست اگه آدم واسه کسی که دوسش داره غرورشو از دست بده . . . ولی فاجعه است که به خاطر غرورش کسیو که دوست داره از دست بده[لبخند] مرسی بابت نظرت تو وبلاگ .

الهام جون

سلام... خوبی؟ من می دونسم آخه یکی دو سال پیش دوستم برام داستانشو گفته بود...[گل][گل]

d & G

سلام دوست عزيز.وبلاگت جالب بود.[گل][لبخند]بای بای ايميل:niloofarestiri@yahoo.com

d & G

با تبادل لینک موافقید؟[چشمک][سوال]

سپیده

آفتاب پنجره را می شناسد،حتی اگر بسته باشد مهتاب به دیدارم می آید ، حتی اگر خسته باشد ودل هوای تورا دارد ، حتی اگر شکسته باشد [گل][گل][گل]

سپیده

آفتاب پنجره را می شناسد،حتی اگر بسته باشد مهتاب به دیدارم می آید ، حتی اگر خسته باشد ودل هوای تورا دارد ، حتی اگر شکسته باشد [گل][گل][گل]