داستانی زیبا تقدیم به شما خوبان ..... :

   یک داستان
داستانی زیبا و البته تعمق بر انگیییییییز تقدیم به شما خوبان :

 

 

جوانی گمنام عاشق دختر پادشاهی شد. رنج این عشق او را بیچاره کرده بود و راهی برای رسیدن به معشوق نمی یافت. مردی زیرک از ندیمان پادشاه که دلباختگی او را دید و جوانی ساده و خوش قلبش یافت، به او گفت پادشاه ، اهل معرفت است، اگر احساس کند که تو بنده ای از بندگان خدا هستی ، خودش به سراغ تو خواهد.

 


جوان به امید رسیدن به معشوق ، گوشه گیری پیشه کرد و به عبادت و نیایش مشغول شد، به طوری که اندک اندک مجذوب پرستش گردید و آثار اخلاص در او تجلی یافت .

 

روزی گذر پادشاه بر مکان او افتاد ، احوال وی را جویا شد و دانست که جوان، بنده ای با اخلاص از بندگان خداست . در همان جا از وی خواست که به خواستگاری دخترش بیاید و او را خواستگاری کند . جوان فرصتی برای فکر کردن طلبید و پادشاه به او مهلت داد .

 

همین که پادشاه از آن مکان دور شد ، جوان وسایل خود را جمع کرد و به مکانی نا معلوم رفت . ندیم پادشاه از رفتار جوان تعجب کرد و به جست و جوی جوان پرداخت تا علت این تصمیم را بداند . بعد از مدتها جستجو او را یافت . گفت: (( تو در شوق رسیدن به دختر پادشاه آن گونه بی قرار بودی ، چرا وقتی پادشاه به سراغ تو آمد و ازدواج با دخترش را از تو خواست ، از آن فرار کردی؟ ))

 

جوان گفت: (( اگر آن بندگی دروغین که بخاطر رسیدن به معشوق بود ، پادشاهی را به در خانه ام آورد ، چرا قدم در بندگی راستین نگذارم تا پادشاه جهان را در خانهء خویش نبینم؟ ))

خدایا نمی گویم دستم بگیر - چرا که یک عمر گرفته اییییییی...

  خدایا   رهایییییییییییییییییییم نکن...../

 با تقدیم احترام : احمد

 

 

 

/ 44 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شیواایزدی

با همه ی دلخوشی های تو و دلتنگی های من با یه ترانه ی جدید به روزم کی داره جامو میگیره واسه تو؟!... الهه ی مرگ منتظر نگاه مهربونته رفیق[گل]

نغمه

درود دوست خوبم ممنون از حضور سبزت شادباشی و سبز[گل]

نغمه

و انگاه که تیشه ی زندگی را به ریشه ی ارزو هایت حس کردی دلگیر مشو چون زیبایی شهاب سنگها از شکستن دل ستاره هاست[گل]

سپیده

سلام دوست خوب و عزیزومهربونم والپپری عالی وداستان فوق العاده ای بود[گل] [گل]گاهی فراموش می کنم که فراموش شدنی نیستی[گل] ممنون از نگاه قشنگت

سارا

سلام وبلاگ شما خیلی جالبه اگه دوست داشتید منو با اسم خواندنی ها لینک کنید بعد خبر بدید با چه اسمی لینکتون کنم[لبخند]

آزاده

سلام.وبلاگت خیلی خوبه.داستان قشنگ و آموزنده ای بود.با اجازه لینک شدی[گل]

مليكا

ممنونم که بهم سر زدی مطلبتم زیباست!

مریم

دوستـی با تـو برایم نعـمتـی سـت گفته هایت مثل باران،رحمتی ست لـحـظه هـایـم را بـرایــت چـیـده ام یـادِ تـو بـودن بـرایـم عـادتـی سـت [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

ندا

سلاااااااااااااااااام....... اندوهت را به برگها بسپار...............نخستین شب پاییزیت بخیر[قلب]