نقش عشق در زندگیییییییییییی مشترک زنا شویییییییییییی :

 

وقتی ازدواج می کنیم، می خواهیم تا آخر عمر با هم باشیم و سراسر زندگی مشترک مان، عاشقانه و لذت بخش باشد اما چه تضمینی وجود دارد که پس از یک سال، ۵ سال یا بیش تر، زندگی ما خوشایند باشد؟ زندگی مشترک وقتی ادامه پیدا می کند و رضایت بخش می ماند که زن و شوهر، عاشق هم باشند و از یکدیگر حمایت کنند اما چگونه؟
عشق و حمایت، هم چون عضلات، با تمرین، قوی می شود. مهارت های ضروری زندگی زناشویی، آموختنی ست. وقتی رفتار خود را عوض می کنید یا مهارت های جدید را یاد می گیرید، عشق و دلسوزی از دست رفته، باز می گردد. در جریان فراز و نشیب های رابطه، گاهی اوقات به هم نزدیک می شویم و گاهی از یکدیگر فاصله می گیریم. معمولاً در زندگی زناشویی با گذشت زمان، احساسات رمانتیک، عشق و صمیمیت، کم می شود. وقتی این احساسات کاهش یابد، بسیاری از زن و شوهرها متقاعد می شوند که به آخر رابطه رسیده اند، در حالی که لزوماً این طور نیست.

معنای کم شدن این احساسات می تواند این باشد که شما و همسرتان تقویت نشده اید و باید رابطه ی زناشویی خود را در اولویت قرار دهید.

 در چنین مواقعی، بد نیست طوری عمل کنید که گویی همه چیز رو به راه است. گاهی اوقات اگر وانمود کنید که رابطه ی شما صمیمانه و رضایت بخش است،می توانید رفتارها و احساسات جدیدی پدید آورید.
زن و شوهر، هریک نقش مهمی در حاکم کردن عشق یا کش دادن اختلافات بازی می کنند. اگر یکی از آنان رفتار اثربخش تری پیشه کند،پاسخ های دیگری را هم تغییر خواهد داد. پس یک نفری هم می توانید رابطه را تغییر دهید. تغییرات بزرگ، از تغییرات کوچک شروع می شود. تغییرات کوچک تدریجی، می تواند رابطه ی شما را صمیمانه و رضایت بخش کند.
اولین مرحله ی ایجاد یک زندگی مشترک موفق، تغییردادن خودتان است که البته زمان می برد. ابتدا باید دید که در زندگی مشترک، نقش شما چیست و چه کاری می توانید انجام دهید تا زندگی زناشویی متفاوتی داشته باشید.
وقتی قرار است افراد، عادت های بدشان را ترک یا عادت خوبی را شروع کنند، به طور معمول می گویند:« نمی توانیم» بسیاری از ما دوست داریم تغییراتی در زندگی مشترک مان بدهیم و در توجیه این که چرا این تغییرات را ایجاد نمی کنیم، می گوییم:« دوست دارم آن را تغییر دهم اما مثل این که نمی توانم.» وقتی تغییرات مطلوب را ایجاد نمی کنیم، در حال مقاومت هستیم. ما برای شکستن مقاومت خود در برابر تغییر، ابتدا باید مشخص کنیم که می خواهیم چطور واکنش نشان دهیم.
ببینید چطور می توانید عزم خود را جزم کنید تا تغییر مثبتی در زندگی مشترک تان ایجاد کنید. بنابراین مسأله« آیا می توانم» نیست، بلکه«آیا می خواهم» است. اگر انگیزه ی کافی داشته باشید، می توانید اوضاع را تغییر دهید.
با تهذیب نفس می توانید مقاومت خود را در برابر تغییر بشکنید. ورزش و آرامش، به شما در تهذیب نفس کمک می کند. زن و شوهرهایی که اهل ورزش هستند، غذای سالم می خورند و زمانی را به مراقبه اختصاص می دهند، حال خوبی دارند و خوش رو به نظر می رسند و فشارهای زندگی را نیز بهتر اداره می کنند.
هرچه خودتان را بیش تر دوست بدارید و بهتر بشناسید، محبت همسرتان را بیش تر می پذیرید و آن را بیش تر جبران خواهید کرد. مسؤولیت رفتارتان را بپذیرید و بدانید که قدرت انتخاب دارید( خطر ناقص بودن را بپذیرید)اگرچنین کنید، تغییرات مطلوب و خواستنی در زندگی مشترک تان رخ خواهد داد..../

با تقدیم احترام مجدد  و آرزوی بهترین ها برایتان : احمد

/ 43 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

[دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست]

مریم

[دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست]

مریم

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مریم

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مریم

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مریم

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

محدثه

سلام خوبی؟ممنون از حضورت[لبخند] الان وقت ندارم مطالب وبتو بخونم...اما فردا حتما میام...بای

محدثه

مطلب جالبیه هر چند به درد الانم نمیخوره اما یه وقتی لازم میشه..........ممنون[گل]

شیطون بلا

فراخوان .....فراخوان ....آخرین خبر.........بدو بیا که آپ کردم ....شیطون بلا منتظرته ها فقط اومدی بیدارم نکن بزار یه ساعتی بخوابم ........بعدشم بلند نخندی چون بابام خوابه بیدار می شه .....باشه ....بیای ها منتظرتم......[نیشخند][نیشخند][نیشخند]راستی اون وبلاگ دیگم هم آپه ......

مينا

سلام مطلب پرمعني است وبلاگ خوبي داريد، باز هم به من سر بزنيد