قــدم هـــای مثبت . زیـبــا . ارام و مستمر در راه آینده ای بهتر..... :

برای ناکامی هزار بهانه بیان می شود اما دریغ از یک دلیل خوب.... :

بهانه کافی است. کارتان را بکنید یا نکنید، اما بهانه نیاورید. از مغز شگفت انگیز خود برای توجیه کردن و بهانه آوردن که چرا فلان اقدام را انجام نداده اید، استفاده نکنید. کاری صورت دهید و دست به کار شوید. برای خودتان تکرار کنید مسئولیت به گردن من است. بازندگان عذر و بهانه می آورند و برندگان پیشرفت می کنند و به جلو می روند. از کجا می فهمید که عذر و بهانه ی شما اعتبار دارد یا ندارد؟ بسیار ساده است. به اطراف خود نگاه کنید و بپرسید: آیا کس دیگری وجود دارد که از عذر و بهانه های شبیه به من استفاده کند و موفق باشد؟؟؟ وقتی این سوال را می پرسید اگر صادق باشید باید اذعان کنید که هزاران و حتی میلیون ها نفر وجود دارند که حال و روزی به مراتب بدتر از شما داشته اند اما به موفقیت دست یافته اند.

معجزه نظم و ترتیب شخصی:

برای آنکه به موفقیت های شایان ذکر دست پیدا کنید، باید حال و روزتان با گذشته تغییر کند. مهم نیست که مال و منال بیشتری بیاندوزید، مهم این است که در مقایسه با متوسط مردم از کیفیت مطلوب تری برخوردار گردید. ایجاد نظم و ترتیب شخصی کیفیتی است که دستیابی به هر چیزی را امکان پذیر می کند. به گفته ی کاپ مه یر نویسنده چهار کتاب پر فروش در امر موفقیت، نظم و انضباط شخصی توانایی انجام دادن کاری است که باید بکنید، چه این را دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید. از این رو می توان گفت که نظم و ترتیب شخصی کلید رسیدن به عظمت شخصی است. این یک کیفیت جادویی است که همه درها را به روی شما می گشاید.

به بلند مدت بیاندیشید:

مهمترین عامل موفقیت در زندگی چشم اندازهای بلند مدت است.موفق ترین افراد آن هایی هستند که به بلند مدت فکر می کنند. شاید مهمترین کلمه در اندیشه بلند مدت، فداکاری و از خودگذشتگی است. اشخاص برتر در شرایطی هستند که در تمام مدت عمر در کوتاه مدت از خودگذشتگی می کنند تا در بلند مدت به نتایج عالی تر دست پیدا کنند. قله های رفیع را مردان موفق به یکباره فتح نکردند. اما آن ها وقتی دیگران در خواب بودند، شب هنگام برای رسیدن به قله سراشیبی را طی می نمودند. توانایی شما در فکر کردن، برنامه ریختن و تلاش نمودن در کوتاه مدت و عادت دادن خود به انجام کار درست کلید خلق آینده ای تابناک است.

کار زیاد کلید موفقیت :

شرط لازم کار زیاد انضباط و نظم و ترتیب شخصی است. موفقیت تنها زمانی امکان پذیر است که بر تمایل طبیعی به کم کاری غلبه کنید و نخواهید که راه راحت را بروید. موفقیت پایاپا تنها زمانی امکان پذیر است که خود را مقید به کار طولانی بکنید.

چگونه درآمد خود را دو برابر کنید:

اصل دقایق را در کارهای فروش خود لحاظ کنید. این اصل می گوید اگر درآمد روزانه ی شما با تعداد دقایقی که با مشتری روبه رو هستید، رابطه ی مستقیمی دارد، با اضافه کردن تعداد این دقایق می توانید به فروش خود بیفزایید. تقریبا در تمامی موارد، وقتی فروشنده ای تعداد دقایقی را که در حضور یک مشتری می گذارند دو برابر کند، فروش آن فروشنده به دو برابر افزایش پیدا می کند. این هرگز اتفاقی نیست. این مبتنی بر قانون احتمالات است.

روی هر چه متمرکز شوید رشد می کنید:

اگر در موقعیتی رفتار می کنید که مطابق با ارزش هایتان رفتار نمی کنید، همین حالا تصمیم بگیرید که با این موقعیت برخورد کنید. درست در لحظه ای که این کار را می کنید به احساس شادمانی می رسید، احساس می کنید که کنترل همه چی در دست شماست. براساس قانون تمرکز روی هر چه متمرکز شوید رشد می کند. وقتی درباره فضایلی فکر می کنید که مورد ستایش و تحسین شماست، این ارزش ها را به اعماق ذهن نیمه هشیار خود می فرستید تا در هر موقعیتی خود به خود عمل کنند.

حذف کردن احساسات منفی:

مخرج مشترک همه ی انسان ها این است که می خواهند شاد و خوشبخت باشند. به زبان ساده، خوشبختی به معنای نبودن احساسات منفی است. وقتی پای احساسات منفی در کار نباشد، آنچه باقی می ماند عواطف و احساسات مثبت است. بنابراین حذف احساسات منفی کار مهمی است که باید صورت بگیرد.

دلیل خوشبختی:

فاصله میان شرایط فعلی و شرایطی که فکر می کنید برای شادی و خوشبختی به آن نیاز دارید، میزان خوشبختی شما را مشخص می کند. این موضوعی است که تصمصم گیری و ارزیابی آن به شما بستگی دارد. از قدیم گفته اند که موفقیت یعنی رسیدن به آن چیزهایی است که شما می خواهی، اما شادمانی و رضایت بدین معناست که آنچه را به دست می آورید دوست داشته باشید. وقتی درآمدها و زندگیتان با هدف ها و انتظارات شما هم خوانی داشته باشند، احساس شادی و خوشبختی می کنید اما اگر به هر دلیلی شرایط فعلی شما با آنچه می خواهید منافات داشته باشد، ناخشنود و مایوس می شوید.

پادزهر احساسات منفی:

مطمئن ترین راه برای حذف احساسات منفی این است که بلافاصله بگوییم: من مسئول هستم. هرگاه اتفاقی می افتد که تولید خشم می کند. بلافاصله با گفتن این جمله خشم تان را فرو بنشانید. قانون جایگزینی می گوید می توانید یک اندیشه منفی را با یک اندیشه مثبت عوض کنید. از آنجایی که ذهن شما در هر لحظه تنها به یک فکر می تواند بیندشد، وقتی به عمد اندیشه مثبتی را انتخاب می کنید، سایر اندیشه ها را از ذهن خود بیرون می ریزید.

سه اقدام ساده برای بهتر شدن:

1- روزانه شصت دقیقه در زمینه ی کاریتان کتاب بخوانید. رادیو و تلویزیون را خاموش کنید، روزنامه را به کناری بگذارید و روزی یک ساعت درباره ی حرفه و مطلب خود کتاب بخوانید.

2- در اتومبیل به نوارهای آموزشی گوش دهید.

3- به طور منظم در سمینارهای آموزشی شرکت کنید. هرگز از یادگیری و رشد کردن دست برندارید.

بهتریـــن بـــاشیــــــد!

رشد و بهسازی شخصی در تمام مدت عمر و متعهد شدن برای رسیدن به سطح بهترین ها، به تصمیم جدی و قدرت اراده بستگی دارد. هرگاه مطلب جدید می آموزید و از آن استفاده می کنید، عزت نفس و احترام به خود شما افزایش می یابد. احساس می کنید کنترل کسب مداخل خود را در دست دارید. که این یکی از مهم ترین بخش های زندگی شماست......

منبع : وبلاگ   قاصدک زمانه......

/ 0 نظر / 119 بازدید