داستان کوتاه ولییییییی عبرت آموز :


پسر بچه ای بسیار زود عصبانی می شد. پدرش جعبه میخی به او داد و گفت:

هر بار عصبانی شدی،میخی بر دیوار بکوب.

روز اول پسر بچه 37 میخ به دیوار کوبید. چند هفته گذشت تا اینکه پسرک  به تدریج آموخت که چگونه عصبانیتش را کنترل نماید. کم کم از تعداد میخ های کوبیده شده به دیوار  کم  شد و پسرک  فهمید که کنترل عصبانیتش  ساده تر از کوبیدن میخ به دیوار است.

ماجرا را با به پدر در میان گذاشت. پدرش گفت: از این به بعد هر روز که توانست عصبانیتش را کنترل کند، میخی را از دیوار بیرون بکشد.

روزها گذشت و بالاخره زمانی رسید که پسرک همهء میخها را از دیوار بیرون کشیده بود. پدر دست پسر را گرفت و کنار دیوار برد و گفت:

پسرم! کارت را بسیار خوب انجام دادی. اما به سوراخ های دیوار نگاه کن. این دیوار هرگز به حالت سابق خود بر نمی گردد. وقتی تو در هنگام عصبانیت حرفهایی میزنی، آن حرفها ،چنین اثری بر جای می گذارند. تو می توانی چاقویی در دل دیگری فرو کنی و بیرون آوری. اما هزاران بار عذر خواهی تو فایده ای ندارد. آری جای زخم نشسته بر آن دل، همواره  باقی است. و بدان که زخم زبان به همان اندازهء زخم چاقو دردناک است.

بذروذ  و همیشه    شاد باشییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید

/ 49 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا

سلام خیلی قشنگ بود خوشحال میشم به منم سر بزنی

م-ب

سلام صبحتون بخیر امیدوارم هر چه زودتر فرصتی کنم

مریم

خبر به دورترين نقطه جهان برسد نخواست او به من خسته بي گمان برسد شکنجه بيشتر از اين که پيش چشم خودت «کسي که سهم تو باشد به ديگران برسد » چه مي کني که اگر او را خواستي يک عمر به راحتي کسي از راه ناگهان برسد رها کند برود از دلت جدا باشد به آنکه دوست تراش داشته!!! به آن برسد رها کني بروند تا دو پرنده شوند خبر به دورترين نقطه جهان برسد گلايه اي نکني و بغض خويش را بخوري که هق هق تو مبادا به گوششان برسد خدا کند که نه ...!! نفرين نمي کنم که مبادا به او که عاشق او بودم زيان برسد خدا کند که فقط اين عشق از سرم برود خدا کند که فقط آن زمان برسد...!!!

یک غریبه

سلام داستان قشنگی بود مرسی از شما[گل]

دختر ايراني

سلام دوست خوبم........داستان خيلي زيبايي بود...شاد باشي و سبز.[گل][چشمک]

دختر ايراني

راستي دوست گلم دعا كن كه بيام شيراز ..[گل]

نیلوفر خسته دل

هیچ کس با من نیست...[افسوس] مانده ام تا به چه اندیشه کنم ...[رویا] مانده ام در قفس تنهایی...[دلشکسته] در قفس می خوانم .. چه غریبانه شبی است.. شب تنهایی من . . .[پلک]

تو را چنانکه تویی هر نظر کجا بیند

زیباترین سلام دنیا طلوع خورشید است بدون غروبش تقدیم شما خیلی این داستانو دوست دارم.قبلا یه جایی هم خونده بودم خیلی خوشم اومد. راستی منم "آپم" خوشحال میشیم با حضور خوبتون وبلاگ ما رو روشن کنی و با یادگارهای قشنگت دلگرم

مریم

سیییییلاااااااااااااااااااااامممممممممممممممممم ممنون سر زدید

فرفری

دوستم امروزوبلاگ قشنگتونو به من معرفی کرد خیلی جالب و قشنگه یه سوال: شماخودتون ازنوشته هاتون پیروی می کنین؟[متفکر]