سـرو نــاز شــــــــــــــــــــــــیــراز :

خوشا شیراز و وضع بی مثالش ###### خــداونـــدا نگه دار ؛ از زوالش

ولادت بانوی آسمانی ، حضرت فاطمه ( س ) و روز گرامیداشت مقام مادر وروز زن گرامیباد
ساعت ۸:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٢۳   کلمات کلیدی: ولادت حضرت فاطمه (س ) فرخنده باد ،روز گرامیداشت مقام والای مادر و روز زن ،از دامن زن مرد به معراج میرود ،تقدیم به : شما خوبان

ای واژه ی بکر جاودانه      ای شعر موشح زمانه

ای چشمه ی سینه جوش الهام   ای حس لطیف شاعرانه   ای مطلع و مقطع غزلها

ای لطف و ترنم ترانه     شبها که زدیده خواب گیرد     شعرم به سروده ی شبانه

بینم که نشسته ای تو بیدار        بر بستر طفل پر بهانه

آوازه ی گرم لای لایت    افکند طنین عارفانه

شاعر نه منم، تویی که باشد    شعرت همه شور مادرانه

احساس تو را کسی ندارد      از توست مرا هم این نشانه

 

برای آنکه هیچ وقت ذره ای از خوبی هایش را سپاس نتوانم گفت:

این روزها،روز توست. اما ای کاش می دانستیم که هر روز،روز توست. از تو نوشتن،قلمی توانا و هنری بیتا را طلب می کند که مرا توان آن نیست.

تو بزرگتر از آنی که قلم شکسته چون منی یارای صعود به بارگاه آسمانی ات را داشته باشد و فخر خاکساری درگاهت و رفیع تر از آنی که بتوانم از اذت اغوایش دل بکنم مادر.

   چه کنم که بیان حق شناسی سزاوارانه ات را ندارم.اندیشه قاصرم و قلم الکنم ناتوانتر از آنی استکه بتواند فرشته ای چون تو را بستاید یا به ادای تکلیف چشمه ای از دریای

والا مقامت را بشاید مادر .

چه کنم که توشه ای بیش از این در چنته ندارم پس سخاوتمندانه همین دلواژه های نارسم را بپذیر و همای سعادت ستایشت را بر شانه های لرزانم بنشان مادر.

گفتن از کسی که مدار روح اتگیزترین گل واژه هادر زیبا ترین نوشته ها ،شعرها،قصه ها،سرودها وسخن وری و همه هنرهای عالم بر محور خورشید است چه سخت می باید.

به راستی چگونه می توان از عالم آدم سخن گفت اما از سمبل همه ی زیبای هایش یعنی تو روی برتافت مادر.

چگونه بدون الهه هستی بخش وجود تو باید دل باخت و دلدار بود، ائین مهروزی آموخت و رسم پاکبازی فرا گرفت؟ گونه رفیق توفیق شد و صبوری پیشه کرد و ارج شرف را میزان زد؟

زنگار روح و جسم را شست و راز روح پرنیانی آدمی را بر شاخسار گلستان خلقت دریافت؟

تنها نه به خاطر بهشتی که به زیر پای توست. نه به خاطر نسلی که زاده ی توست.نه به خاطر لالای های دلنوازت. نه به خاطر سرشت مهرآگینی و عشق ورزیت.نه به خاطر قلب پاکبازت و

زیبایی نازکی خیالت و یا تردی روح دلنوازت. نهبه خاطر خونواره ی چشمان اشکبارت . نه به خاطر ... تو را می ستایم،بلکه مغرورانه منتت را می کشم. دوسستت دارم و بر تو می بالم مادر.

 

می خواهم بدانی که بهار آرزوهایم به کرم میزبانی کریم تو گل افشانی می شود و رزق و روزی ام از برکت دعای خلوت تو رونق می گیرد و خزان رویاهایم تنها به جفای غفلت از تو  فرا می رسد مادر.

کاش می توانستم به خون خود قطره قطره بگریم تا سرسپردگی آم را به خود باور کنی و سبزی همه عمرم را فدای یک تار موی سپیدت کنم مادر.

کاش نقاب سینه ام را می شکافتی و به قلبم که از خون دل توست ، می رسیدی و در واقعیت کوچک من ، حقیقت بزرگ خود را می یافتی مادر.

کاش عمود کمرم می شکست تا عصای کج شمشاد قامت خمیده ات باشم مادرو ای کاش...

 

امیدوارم بهترین بهترین های دنیا نثار همه ی مادر های عزیزمون باشه و برای همه ی دوستای که مادر هاشونو از دست دادن آرزوی صبر می کنم ،می دونم که کسی رو از دست دادن که یکتاست. اما حتما مادرها از آسمان برای لحظه لحظه ی شادی فرزنداشون انتظار می کشند....


امیدوارم همه مادرهای دنیا سالم و شاد باشن و همه ی مادرهای رفته جنت مکان و خلد آشیان.