سـرو نــاز شــــــــــــــــــــــــیــراز :

خوشا شیراز و وضع بی مثالش ###### خــداونـــدا نگه دار ؛ از زوالش

فزت و رب الکعبه.... :
ساعت ۱:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢۸   کلمات کلیدی: ویژه نامه علی شهاد ت امام علی ( ع ) ،فزت و رب الکعبه ،شهادت امام علی (ع ) و شب قدر ،تقدیم به محضر ارادتمندانش و همه عدالت خواهان جهان

فرا رسیدن ایام شهادت مظلومانه امیرمومنان  امیر خوبیها امام علی(ع) تسلیت باد :

بانگ شبون بلنداست و گویی این همه ناله را پاسخی نیست.

زمینیان در ماتمند و آسمانیان چشم انتظار و علی چون همیشه مظلوم...

امشب عجب حالی دارد حسن، نمی‌داند از غم فراق پدر بگرید یا بر این وصال ابدی غبطه خورد و حسین همچنان به پدر می‌نگرد ، پدر که غریبانه در بستر جهل کوفیان خفته.

علی را در محراب عشق کشتند ،

فرق عدالت را در شام سیاهی شکافتند و نخواستند آفتاب، ظلمت شب‌هایشان را روشن کند .

علی غریب و تنها، شکوه در چاه می‌کرد، نخلستان‌های کوفه هیچگاه ناله‌های شبانه‌اش را از یاد نخواهد برد .

دل آسمانی‌اش پر بود از عشق خدا و همین عشق او را به عرشیان پیوند می‌زد و امشب عرش را در مقدمش، آذین بسته‌اند

علی رهسپار است و دلها در پی او روان،

او می‌رود و حسرت ابدی جهان را فرا می‌گیرد،

چرا که علی یگانه بود ...

فرا رسیدن ایام شهادت امیرمومنان امام علی(ع) تسلیت باد

التماس دعا.../  احمد


ماه میهمانیییییییییییییی خدا و ما :
ساعت ٦:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٩   کلمات کلیدی: کاریکاتور رمضانیییییییییییی ،ماه خدا ،ماه رمضان ماه کنترل شهوات در اشکال گوناگون ،تقدیم به : شما خوبان

امروز برای تنوع چند کاریکاتور جالب دیدم که تقدیم

می کنم :

http://www.uploadtak.com/images/cj56uuxd9juhmiopk0.jpg

http://www.uploadtak.com/images/khvhj5s67g5bk500kzm.jpg

http://www.uploadtak.com/images/h90w1shbe8nj3j4cv.jpg

http://www.uploadtak.com/images/ruutaql93h8wjnpd01ql.jpg

http://www.uploadtak.com/images/ocfmht1flb81regl9bu.jpg

http://www.uploadtak.com/images/p171xh9md4aisghe2.jpg

 التماس   دعا


حلول ماه خدا رمضان المبارک را به همه مسلمانان مبارک باد :
ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۸   کلمات کلیدی: رمضان بهار دلها ،رمضان ماه آمرزش و رحمت ،ابعاد مادی و معنوی رمضان ،فلسفه روزه - تقدیم به : شما خوبان

فلسفه و حکمت روزه  :

رمضان کریم

روزه از ابعاد مادی و معنوی ، جسمی و روحی دارای فواید فراوانی است. روزه در سلامت معده و پاکسازی آن از انواع غذاها که موجب انواع بیماری ها می باشد ، اثرات فوق العاده ای دارد. روزه هم جسم و هم روح را پالایش می کند . اگر در روزه داری به تمامی جهات توجه داشته باشیم در پایان ایام روزه داری ، روح و جسمی تزکیه شده خواهیم داشت.

پیامبر اکرم (ص) و روزه :

پیامبر خدا (ص) فرمود : المعدة بیت کل داء ، والحمئة رأس کل دواء.(1)

معده مرکز و خانه هر دردی است و پرهیز و اجتناب ( از غذاهای نامناسب و زیاد خوردن ) اساس و رأس هر داروی شفا بخش است.

و نیز ایشان در جایی دیگر می فرماید : صوموا تصحوا ، و سافروا تستغنوا.

روزه بگیرید تا صحتو سلامتی خویش را تضمین کنید و سفر نمایید تا مالدار شوید ، زیرا مسافرت و حمل کالای تجارتی از شهری به شهری یا از کشوری به کشور دیگر ، باعث رفع نیازمندی های جامعه و عمران کشورها می گردد.

حضرت رسول در روایت دیگری می فرماید : لکل شیء زکاة و زکاة الابدان الصیام .(2)

برای هر چیزی زکاتی است و زکات بدنها روزه است.

حضرت علی (ع) و روزه :

امام در قسمتی از یکی از خطبه ها می فرماید : و مجاهدة الصیام فی الایام المفروضات ، تسکینا لاطرافهم و تخشیعا لابصارهم ، و تذلیلا لنفوسهم و تخفیفا لقلوبهم ، و اذهابا للخیلاء عنهم و لما فی ذلک من تعفیر عتاق الوجوه بالتراب تواضعا و التصاق کرائم الجوارح بالارض تصاغرا و لحوق البطون بالمتون من الصیام تذللا.(3)

با روزه گرفتنهای دشوار ، در روزهایی که واجب است ، اندامهایشان با این کار آرام می گیرد و دیده هایشان خاشع و جانهایشان خوار می گردد و دلهایشان سبک می شود و خودبینی از ایشان به وسیله این عبادتها زدوده می گردد. و با گزاردن چهره های شاداب با تواضع بر خاک و با نهادن مواضع سجده بر زمین خود را در مقابل خدا خرد می نمایند و اینکه با روزه داری شکمها به پشت می رسند. 

1- روزه برای آزمایش اخلاص :

حضرت علی (ع) در جای دیگری می فرماید: والصیام ابتلاء لاخلاص الخلق.(4)

روزه برای آزمایش نمودن اخلاص مردم است.

یکی از دلایل وجوب روزه برای مردم ، آزمایش اخلاص مردم است . چرا که روزه در ایجاد اخلاص عمل بسیار مؤثر است.

2- روزه سپر در مقابل عذاب الهی :

حضرت در قسمتی دیگر از نهج البلاغه می فرماید : صوم شهر رمضان فانه جنة من العقاب.( 5)

در این بحث امام یکی از دلایل وجوب روزه ماه رمضان را ، سپر و مانع در مقابل عقاب الهی دانسته اند. یعنی روزه موجب غفران و آمرزش گناهان است.

امام رضا (ع) و روزه :

وقتی از حضرت درباره فلسفه روزه می پرسند ، می فرماید : همانا مردم مأمور به روزه گرفتن شدند تا درد و ناگواریهای گرسنگی و تشنگی را دریابند و آنگاه استدلال کنند بر سختیهای گرسنگی و تشنگی و فقر آخرت که پیامبر اکرم (ص) در خطبه شعبانیه فرمود : واذکروا بجوعکم و عطشکم جوع یوم القیمة و عطشة . به وسیله گرسنگی و تشنگی از روزه داریتان ، گرسنگیها و تشنگیهای روز قیامت را به یاد آورید ، که این یادآوری انسان را به فکر تدارک برای قیامت می اندازد تا جد و جهد بیشتری در کسب رضای خدا بنماید .(7)

امام رضا (ع) در جایی دیگر درباره فلسفه روزه این چنین می فرماید : علت روزه برای درک درد گرسنگی و تشنگی است تا بنده ، ذلیل ، متضرع و صابر باشد . همچنین در روزه انکسار و شکستگی شهوات وجود دارد .

آری روزه از افضل طاعات است . شریعت و احکام الهی تعدیل شهوات و در دست گرفتن مهار آنها ، را توسط روزه میسر ساخته و برای تزکیه و طهارت نفس و تصفیه  از اخلاقیات رذیله آن را واجب نموده است . البته مقصود از روزه داری تنها امساک از خوردن و آشامیدن نیست بلکه غرض نهایی کف نفس می باشد . همانطور که رسول گرامی اسلام( ص ) فرمودند : روزه برای هر فرد سپری است ؛ چرا که روزه دار ، سخن زشت نگوید و کارهای بیهوده انجام ندهد.

پس روزه انسان را از انحرافات و لغزشها و از دشمنانی بزرگ چون شیطان نفس ، رهایی می دهد .

و اگر روزه دار، به چنین مراتبی نرسد ، فقط گرسنگی و تشنگی را درک نموده و این پایین ترین درجه روزه داری می باشد ....

.... التماس دعا : احمد


رمز موفقییییییییییییت.... :
ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٧   کلمات کلیدی: داستانهای پند اموز- و زیبا ،رمز موفقیت ،تقدیم : به شما خوبان ،لبخند راز موفقیت

مرد کور :

 

روزی مرد کوری روی پله‌های ساختمانی نشسته و کلاه و تابلویی را در کنار پایش قرار داده بود روی تابلو خوانده میشد: من کور هستم لطفا کمک کنید . روزنامه نگارخلاقی از کنار او میگذشت نگاهی به او انداخت فقط چند سکه د ر داخل کلاه بود.او چند سکه داخل کلاه انداخت و بدون اینکه از مرد کور اجازه بگیرد تابلوی او را برداشت ان را برگرداند و اعلان دیگری روی ان نوشت و تابلو را کنار پای او گذاشت و انجا را ترک کرد....

# عصر انروز روز نامه نگار به ان محل برگشت و متوجه شد که کلاه مرد کور پر از سکه و اسکناس شده است مرد کور از صدای قدمهای او خبرنگار را شناخت و خواست اگر او همان کسی است که ان تابلو را نوشته بگوید ،که بر روی ان چه نوشته است؟

روزنامه نگار جواب داد:چیز خاص و مهمی نبود،من فقط نوشته شما را به شکل دیگری نوشتم و لبخندی زد و به راه خود ادامه داد.

 مرد کور هیچوقت ندانست که او چه نوشته است ولیییییییییییییی روی تابلوی او خوانده میشد:

 امروز بهار است، ولی من نمیتوانم آنرا ببینم  !!!!!

   ## وقتی کارتان را نمیتوانید پیش ببرید استراتژی خود را تغییر بدهییییییید خواهید دید بهترینها ممکن خواهد شد باور داشته باشید هر تغییر بهترین چیز برای زندگی  است ...                                                                                  .                                                                                                                                                                حتی برای کوچکترین اعمالتان از دل،فکر،هوش و روحتان مایه بگذارید این رمز موفقیت است .... لبخند بزنید...

همیشه شاد شاد باشیییییید/ با ارزوی بهترین ها برای شما  -  احمد


عجایب هندوستان .... :
ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٦   کلمات کلیدی: عجایب هندوستان ،عکس های جالب/ هند ،یه آپ متفاوت تقدیم به شما عزیزان ،اداب و رسوم مردم هند
 
منبع : tikpix.net ..../ همیشه شاد باشییییییییییید

نقش عشق در زندگیییییییییییی مشترک زنا شویییییییییییی :
ساعت ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳   کلمات کلیدی: دوست داشتن در روابط زناشویی ،نقش عشق در زندگی ،تقدیم به : همه دوستان عزیزم ،دوست داشتن و عشق ورزیدن

 

وقتی ازدواج می کنیم، می خواهیم تا آخر عمر با هم باشیم و سراسر زندگی مشترک مان، عاشقانه و لذت بخش باشد اما چه تضمینی وجود دارد که پس از یک سال، ۵ سال یا بیش تر، زندگی ما خوشایند باشد؟ زندگی مشترک وقتی ادامه پیدا می کند و رضایت بخش می ماند که زن و شوهر، عاشق هم باشند و از یکدیگر حمایت کنند اما چگونه؟
عشق و حمایت، هم چون عضلات، با تمرین، قوی می شود. مهارت های ضروری زندگی زناشویی، آموختنی ست. وقتی رفتار خود را عوض می کنید یا مهارت های جدید را یاد می گیرید، عشق و دلسوزی از دست رفته، باز می گردد. در جریان فراز و نشیب های رابطه، گاهی اوقات به هم نزدیک می شویم و گاهی از یکدیگر فاصله می گیریم. معمولاً در زندگی زناشویی با گذشت زمان، احساسات رمانتیک، عشق و صمیمیت، کم می شود. وقتی این احساسات کاهش یابد، بسیاری از زن و شوهرها متقاعد می شوند که به آخر رابطه رسیده اند، در حالی که لزوماً این طور نیست.

معنای کم شدن این احساسات می تواند این باشد که شما و همسرتان تقویت نشده اید و باید رابطه ی زناشویی خود را در اولویت قرار دهید.

 در چنین مواقعی، بد نیست طوری عمل کنید که گویی همه چیز رو به راه است. گاهی اوقات اگر وانمود کنید که رابطه ی شما صمیمانه و رضایت بخش است،می توانید رفتارها و احساسات جدیدی پدید آورید.
زن و شوهر، هریک نقش مهمی در حاکم کردن عشق یا کش دادن اختلافات بازی می کنند. اگر یکی از آنان رفتار اثربخش تری پیشه کند،پاسخ های دیگری را هم تغییر خواهد داد. پس یک نفری هم می توانید رابطه را تغییر دهید. تغییرات بزرگ، از تغییرات کوچک شروع می شود. تغییرات کوچک تدریجی، می تواند رابطه ی شما را صمیمانه و رضایت بخش کند.
اولین مرحله ی ایجاد یک زندگی مشترک موفق، تغییردادن خودتان است که البته زمان می برد. ابتدا باید دید که در زندگی مشترک، نقش شما چیست و چه کاری می توانید انجام دهید تا زندگی زناشویی متفاوتی داشته باشید.
وقتی قرار است افراد، عادت های بدشان را ترک یا عادت خوبی را شروع کنند، به طور معمول می گویند:« نمی توانیم» بسیاری از ما دوست داریم تغییراتی در زندگی مشترک مان بدهیم و در توجیه این که چرا این تغییرات را ایجاد نمی کنیم، می گوییم:« دوست دارم آن را تغییر دهم اما مثل این که نمی توانم.» وقتی تغییرات مطلوب را ایجاد نمی کنیم، در حال مقاومت هستیم. ما برای شکستن مقاومت خود در برابر تغییر، ابتدا باید مشخص کنیم که می خواهیم چطور واکنش نشان دهیم.
ببینید چطور می توانید عزم خود را جزم کنید تا تغییر مثبتی در زندگی مشترک تان ایجاد کنید. بنابراین مسأله« آیا می توانم» نیست، بلکه«آیا می خواهم» است. اگر انگیزه ی کافی داشته باشید، می توانید اوضاع را تغییر دهید.
با تهذیب نفس می توانید مقاومت خود را در برابر تغییر بشکنید. ورزش و آرامش، به شما در تهذیب نفس کمک می کند. زن و شوهرهایی که اهل ورزش هستند، غذای سالم می خورند و زمانی را به مراقبه اختصاص می دهند، حال خوبی دارند و خوش رو به نظر می رسند و فشارهای زندگی را نیز بهتر اداره می کنند.
هرچه خودتان را بیش تر دوست بدارید و بهتر بشناسید، محبت همسرتان را بیش تر می پذیرید و آن را بیش تر جبران خواهید کرد. مسؤولیت رفتارتان را بپذیرید و بدانید که قدرت انتخاب دارید( خطر ناقص بودن را بپذیرید)اگرچنین کنید، تغییرات مطلوب و خواستنی در زندگی مشترک تان رخ خواهد داد..../

با تقدیم احترام مجدد  و آرزوی بهترین ها برایتان : احمد